EÚ a dnešná Ekonomika SME

Autor: Michal Lehuta | 17.2.2005 o 14:22 | Karma článku: 4,21 | Prečítané:  1620x

Je mi z toho nanič. "Nemci a Francúzi chcú obmedziť služby v únii", "Eurozóne škodí spoločná úroková sadzba", "Nová európska daň predraží letenky", "Proti emisným kvótam sa neodvoláme", to všetko sú titulky článkov dnešnej rubriky Ekonomika v SME (http://www.sme.sk/rubrika-20050217-print_kapit.html).

Európa myšlienkovo aj politicky hnije.

A my? 92% voličstva súhlasilo so vstupom (z tých neapatických 52% čo prišlo), diskusia o Ústavnom referende sa zamietla pod koberec, konštruktívna kritika eurokratizmu sa považuje za úchylku.

A to už sme len jedinými z 25, 14 z 767 či koľko. Už teraz máme ruky zviazané za chrbtom. Nelegitímnym prijatím Ústavy len potvrdíme absolútnosť nedemokratickej EÚ.

Neviem.. je tu vôbec nejaká šanca na zmenu?

Len tak pomimo:

"Brusel 11. februára (TASR) – Európska ústava už čoskoro poletí do vesmíru. Jej kópiu odovzdal dnes v Bruseli európskym astronautom pri príležitosti otvorenia európskeho týždňa Zeme a vesmíru podpredseda Európskej komisie Günter Verheugen.

Taliansky astronaut Roberto Vittori ju 15. apríla dopraví na palube ruského modulu Sojuz na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS).

Verheugenov hovorca ale odporcom ústavy odkázal, že sa jej takýmto spôsobom nezbavia a že na Zemi ostane dostatok kópií.

„ISS je najväčším príkladom vedeckej spolupráce národov v histórii... Ústava zasa ponúka svetu príklad, ako možno národné záujmy povýšiť na ašpirácie takmer pol miliardy ľudí z rôznych kultúr smerom k spoločným cieľom mieru, slobody a prosperity,“ napísal v sprievodnom liste k ústave Verheugen."

(http://www.eunie.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=261)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: SaS je pred OĽaNO, Kollár na hranici zvoliteľnosti

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.


Už ste čítali?